Італійський стартап Evja є новатором в галузі технологічного землеробства. Зокрема його  розробка OPI система підтримки прийняття рішення на основі застосування сенсорів і прогнозованих алгоритмів — зацікавила такі компанії як RWA і BayWa, що належать до одними з провідних компаній на ринках Австралії та Німеччині.


— Ми розробили інноваційну систему, засновану на датчиках і алгоритмах, щоб допомогти виробникам оптимізувати ресурси і використовувати менше хімічних речовин, — зазначають розробники.

Фото ©FreshPlaza

 

Датчики встановлюють у полі, де вони фіксують вологість ґрунту і повітря, температуру, сонячне випромінювання і вологість листя в режимі реального часу. Зібрану інформацію вони передають у центральну систему за допомогою інноваційної мережі Lora. Дані обробляються з використанням моделей прогнозування, які допомагають виробникам запобігати виникненню захворювань і більш ефективно використовувати водні ресурси.

Крім того, Evja створила першу в Європі модель прогнозування розвитку борошнистої роси і запропонувала моделі прогнозів для томатів і кабачків. Ці системи уже використовують низка провідних італійських фірм з виробництва плодоовочевої продукції.


Зазначимо, що у 2017 р Evja увійшла в сотню найкращих стартапів Італії, будучи єдиним представником у галузі точного землеробства. Система OPI вийшла на ринок у вересні 2017 року, однак до цього була презентована на низці міжнародних виставок, як от SMAU Berlin 2016, World Food India 2017 і на Всесвітньому саміті Agri-Tech 2017 в Сан-Франциско, де була єдиним неамериканським продуктом.

За матеріалом FreshPlaza