Уряд закликає бізнес інвестувати у переробку

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-26
Україна недоотримує десятки мільярдів доларів від експорту через те, що не інвестує у збільшення додаткової вартості продукції. Про це йдеться у матеріалі Реальні гроші: що потрібно знати переробнику, який хоче отримати грант від держави.

Перший заступник міністерки економіки України Денис Кудін навів приклад Канади. У 2021 році країна, так само, як і Україна, відправила на експорт 75 млн тонн товарів. Однак отримала за них $55 млрд виручки, тоді як Україна — лише $22 млрд.

— Це та різниця у ціні, яку ми недоотримали, оскільки не побудували переробні підприємства, — зазначив чиновник. — Через проблеми з логістикою і ціну перевезень виробнику потрібно дивитися у бік підвищення ціни експортованого товару, а це може дати лише глибинна переробка.

Денис Кудін наголосив, що зараз принципово важливо, аби якомога більше підприємств брали участь у грантових програмах, адже пріоритет уряду на 2023 рік — розвиток агропереробки. Безповоротна грантова підтримка сьогодні, як ніколи, на часі для середніх та дрібних виробників.

Минулого року в Україні запрацювала програма грантів для підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Зараз проєкт пройшов пілотну фазу і діятиме весь 2023 рік. Окремою статтею у державному кошторисі-2023  передбачено виділити на це 1,37 млрд грн. Денис Кудін зазначив, що якщо ситуація покращуватиметься, то Верховна Рада буде додавати кошти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram