Уряд започаткував програму безповоротних грантів на переробку: як взяти участь

Уряд започаткував програму грантів для підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес у сфері переробки. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

У рамках програми можна отримати до 8 млн грн безповоротної допомоги для реалізації виробничих проектів. Подовати заявки на державний грант можуть ФОПи або юридичні особи, які:

  • не розміщені і не провадять діяльність на тимчасово окупованих територіях станом на момент подання заявки;
  • не провадять господарську діяльність на території рф;
  • не належать до підсанкційних осіб;
  • не є банкрутами, не перебувають у стадії банкрутства;
  • мають кінцевих бенефіціарів-громадян України.

Перша тисяча заявників отримає грант у розмірі 70% від вартості проєкту, для наступних учасників держава надає кошти у розмірі до 50% вартості проєкту. Також учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти до 16 млн грн за програмою “5-7-9” під 0% на 5 років.

Щоб долучитись до програми, необхідно підготувати бізнес-план та подати разом із заявкою та документами для верифікації діючого підприємства через Портал Дія. АТ “Ощадбанк” впродовж 10 днів оцінює бізнес-плану, перевіряє ділову репутацію отримувача і проводить з ним співбесіду.

NB: Рішення про надання гранту приймає Мінекономіки на основі оцінювання банку.

Кошти перерахують на банківський рахунок заявника на чітко визначені цілі: придбання основних засобів виробництва, витрати на їх доставку та введення в експлуатацію. На обладнання накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом. У випадку руйнування переробного підприємства внаслідок збройної агресії рф держава компенсує отримувачу його власний внесок у повному обсязі.

За умовами програми учасники зобов’язані впродовж 3 років з дня отримання гранту сплачувати податки, збори та ЄСВ у розмірі отриманих коштів та створити не менше 25 робочих місць. Якщо ці вимоги не виконуються, отримувач повинен самостійно повернути різницю між сумою отриманого гранту та фактично сплаченими платежами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram