Зеленський підписав законопроєкт щодо оптимізації трудових відносин: що змінилось?

15 липня Президент України підписав законопроєкт №7251 щодо оптимізації трудових відносин. Він суттєво спрощує адміністрування трудових відносин та адаптує законодавство до умов воєнного стану. У Європейській бізнес асоціації (ЄБА) зазначили, що документ позитивно вплине на діяльність бізнесу.

Однією зі змін, яку впроваджує Закон є можливість діджиталізувати багато процесів. Зокрема, прийняття та звільнення на роботу, інформування про зміни умов праці та комунікацію з працівниками. Експерти ЄБА вважають, що це особливо актуально у випадку, коли працівники, які тимчасово виїхали за кордон, продовжують працювати на українську компанію.

Друга важлива зміна — дозвіл працівникам йти в неоплачувану відпустку зі збереженням робочого місця на необмежений термін. Раніше термін такої відпустки не міг бути довшим, аніж 14 днів. Це може бути особливо актуально, якщо підприємство тимчасово не працює чи взагалі зруйноване.

NB: Замість закриття підприємства і звільнення працівників, роботодавець може відправити персонал у неоплачувану відпустку, зберігши можливість відновити згодом роботу підприємства та компенсувати виплату заробітної плати за попередні періоди.

Також, згідно з законопроєктом, за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи та посада на час проходження військової служби. Збереження ж середнього заробітку залишається на розсуд роботодавця. Представники бузнес-спільноти зазначили, що ця опція може підтримати компанії, які перебувають у скрутному фінансовому становищі чи на межі закриття.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram