Через скасування мита на імпорт зернових рукавів Україна може втратити внутрішнє виробництво

Фото з Фейсбук-сторінки ТОВ "Планета Пластик"
Український виробник поліетиленової продукції ТОВ “Планета Пластик” звернувся до влади з проханням віднайти компромісний варіант між скасуванням мита на імпорт зернових рукавів та інтересами українських виробників.

Підприємство сильно постраждало від повномасштабного вторгнення росії в Україну. У березні цього року російські війська практично знищили його завод та склади. Попри це ТОВ “Планета Пластик” сьогодні намагається відновити роботу, щоб виробляти зернові рукави Harwell.

Весь колектив об’єднано однією метою забезпечити аграрний ринок України рукавами для зберігання українського зерна високої якості за ціною, яка б відповідала сучасним реаліям роботи аграрних господарств України і дозволила б нашому підприємству відновлюватися та зберегти робочі місця, — зазначили у зверненні.

У липні підприємству вдалось виготовити першу партію зернових рукавів Harwell та відвантажити клієнту. Тоді ж стало відомо, що Верховна Рада може скасувати мита на товари для зберігання та перевезення зерна. Керівник підприємства Костянтин Ващенко зазначив, що якщо це відбудеться, то Україна може втратити виробництво щонайменше 50 000 рукавів на рік зберігання близько 10 млн тонн зернових.

Підприємство, що відновлюється після військових дій, не зможе працювати в збитковому режимі, — наголосив Костянтин Ващенко.

Керівництво та колектив підприємства сподіваються, що парламентарі та урядовці врахують необхідність збалансувати плани держави зі зменшення митного навантаження на імпорт зернових рукавів та інтереси українських виробників. Зазначили, що це важливо заради збереження конкурентоздатного підприємництва і робочих місць українців. У свою чергу фахівці підприємства готові до діалогу та співпраці для вирішення проблеми.

Додамо, що ТОВ “Планета Пластик” до початку повномасштабної війни було успішною українською компанією з виробництва поліетиленової продукції широкого призначення. Для аграріїв там виготовляли тепличні плівки різних характеристик, силосні плівки, агрострейч та зернові рукави Harwell. Також на заводі підпримства виробляли товари для будівельників та промисловців. Більшість працівників компанії мешкає в Ірпіні, Бучі та Гостомелі і робота у компанії є єдиним джерелом їхнього доходу. Керівник підприємства зазначив, що деякі співробітники “Планети Пластик” повністю втратили житло під час бойових дій у Київській області.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram