Верховна Рада може скасувати мита на товари для зберігання та перевезення зерна

Єдиний податок 4 група
У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення зміни до розділу XXІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом виробів та обладнання для зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження зернових та/або олійних культур. Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Експерти організації були залучені до розробки законопроєкту і зараз закликають парламентарів якнайшвидше розглянути його у сесійній залі. Документ пропонує звільнити від сплати ввізного мита при введенні на митну територію України:

  • мішків та рукавів з полімерів, призначених для зберігання сільськогосподарської продукції;
  • причепів і напівпричепів з самозавантаженням або саморозвантаженням для перевезення сільськогосподарської продукції.

У ВАР зазначили, що аграрії очікують прийняття нового закону, оскільки в Україні сьогодні поєднались відразу дві проблеми: заблоковані порти зробили неможливими вивозити потрібні обсяги зерна на експорт, а зруйновані елеватори зменшили можливості фермерів для поступової продажі продукції протягом року. Використання тимчасових засобів зберігання зернових є виходом із ситуації. Однак їх внутрішнє виробництво фактично зупинене, тому важливий вчасний імпорт до України значної кількість таких виробів.

Додамо, що сьогодні ставки ввізного мита на обладнання для тимчасового зберігання зерна складають від 6,5% до 10% їх митної вартості.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram