З початку повномасштабної війни в Україні відбулося 740 земельних аукціонів

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, станом на 18 липня, у системі Прозоро.Продажі завершено 740 земельних аукціонів. Вони принесли організаторам понад 174 млн гривень.

Нових земельних аукціонів у системі наразі оголошено 303, загальною стартовою вартістю 374 млн гривень. З них 96 — це аукціони з оренди, 145 — з продажу, 62 — продаж із переважним правом.

Усього за час роботи ринку землі у Прозоро.Продажі відбулося 5 627 е-аукціонів із продажу та оренди землі загальною вартістю 2,1 млрд гривень. Загальна площа всіх виставлених ділянок становить понад 27 тис. га.

Нагадаємо, 24 березня 2022 року Верховна рада Україна внесла зміни до Земельного кодексу щодо можливості передачі в оренду сільгоспземлі державної та комунальної власності без проведення онлайн-аукціонів. Передача ж усіх земель не сільськогосподарського призначення й далі повинна проводитись у системі Прозорро.Продажі. Приватні власники сільгоспземлі можуть проводити аукціони з продажу ділянок в електронній торговій системі за бажанням.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram