На сьогодні збут української картоплі мінімальний, оскільки мережі супермаркетів закуповують великі партії імпортної. Про це повідомив член правління ВАР Сергій Рибалко.

Він зазначив, що картопля з-за кордону коштує 25-30 грн/кг, тому рівень ціни на ту українську картоплю, яка все ж таки потрапила на полиці вимушено високий.

NB: Ця ситуація не зміниться, поки мережі не розпродадуть завезений продукт, вважає експерт.

Собівартість української картоплі нижча за імпортну. Відповідно, і кінцева ціна може бути нижчою. На гуртових ринках сьогодні вона коливається від 6 до 13 грн це більш ніж вдвічі менше від ціни імпортованої на полицях магазинів.

Проблема повторюється з року в рік. Українські виробники картоплі неодноразово намагалися вирішити її з представниками мереж супермаркетів. Фермери стверджують, що завжди попереджають ритейл про дати можливої поставки власної молодої та свіжої картоплі, але імпортна все ж продовжує домінувати.

Аграрії вважають, що вирішити проблему допоможуть обмеження імпорту іноземної картоплі. З таким проханням Українська асоціація виробників картоплі планує звертутися до Уряду.

Наші сусіди, Молдова та Білорусь, на період збирання картоплі обмежують ввіз картоплі. Не маючи можливості експортувати, ми фактично закриті на власному ринку, на який нас не пускають супермаркети. Натомість, зарубіжні виробники мають всі дозволи на ввіз та домінують на полицях наших магазинів, акцентував Сергій Рибалко.

Зазначимо, що у Всеукраїнській аграрній раді вважають, що наші виробники можуть повність забезпечити продуктом внутрішній ринок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram