Аномальна спека та дефіцит опадів суттєво вплинули на врожай картоплі на Волині. За оцінками місцевих виробників, через складні погодні умови господарства регіону можуть недоотримати близько 40% урожаю. Водночас окремі сорти картоплі продемонстрували значно кращу стійкість до посухи.
Про це розповів фермер Василь Аршулік під час польового дня у селі Усичі Луцького району.
На демонстраційних ділянках фахівці порівняли продуктивність різних сортів, зваживши врожай із шести кущів кожного з них.
Elodie дала 5,75 кг картоплі з шести кущів
Найкращий результат в умовах цьогорічної посухи продемонстрував французький сорт Elodie. З шести кущів отримали 5,75 кг бульб.
Другу позицію посів ще один сорт французької селекції — Atoll, який забезпечив 5,4 кг із шести кущів.
До трійки найпродуктивніших також увійшла Larissa — її результат становив 5,15 кг картоплі з шести кущів.
Таким чином, навіть за екстремально високих температур та гострого дефіциту вологи окремі сорти змогли сформувати досить високий урожай.
За словами Василя Аршуліка, в умовах кліматичних змін результат залежить не лише від сорту. Важливими залишаються якість насіннєвого матеріалу високих репродукцій та чітке дотримання технології вирощування.
Ранні сорти можуть краще уникати пікової спеки
Для вирощування картоплі в умовах частих літніх посух особливої актуальності набувають ранні та середньоранні сорти. Вони мають можливість сформувати значну частину врожаю до настання найбільш спекотного періоду літа.
Додатково зменшити втрати вологи в ґрунті може мульчування міжрядь соломою або скошеною рослинною масою.
Досвід нинішнього сезону на Волині показує, що на тлі посилення погодних ризиків посухостійкість та скоростиглість стають дедалі важливішими критеріями під час вибору сортів картоплі.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






