Українська молочна галузь може забезпечити майже 200 кг продуктів на особу

Photo by Mary Skrynnikova (unsplash.com)
Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-07
За даними Державної служби статистики, у 2022 році на 9% зменшилася загальна кількість поголів’я корів у всіх категоріях українських господарств. Відповідно, скоротилися і обсяги виробництва молока.

Водночас у молочні галузі є і позитивні зрушення. Як повідомило Мінагрополітики, частка поголів’я корів і обсяги виробленого молока у сільськогосподарських підприємствах збереглися. Окрім цього, вперше за останні роки торговельне сальдо по молочній групі товарів за січень-жовтень 2022 року було позитивним і становило $103,8 млн.

— Відповідно до балансу попиту та пропозиції молока та молочних продуктів у поточному році, прогноз виробництва молока за оптимістичних сценаріїв може складати 7,5 млн тонн. Це дозволить в нинішніх умовах забезпечити кожну особу 199 кг молокопродукції, — зазначили у пресслужбі Мінагрополітики.

Як розповіла начальниця управління тваринництва та племінної справи департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус в етері інформаційного марафону на «Суспільному», уряд розробив цілий пакет інструментів фінансової підтримки саме для господарств молочної та переробної галузей. За її словами, акцент зроблено саме на сімейних фермерських господарствах, оскільки їм найскладніше в теперішніх умовах повноцінно вести свою діяльність.

— Зокрема, йдеться про постанову №739. Вона дає можливість отримати фінансову підтримку при створенні переробних потужностей, в тому числі з переробки молока. Постанова №918 затверджу порядок надання бюджетної дотації фермерам на поголів’я корів у розмірі 5300 грн на одну корову, — розповіла Олена Дадус.

За її словами, в Україні вже понад 37 тисяч фермерських господарств зареєструвалися на цю програму через державний аграрний реєстр.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram