Світовий ринок кукурудзи перебуває під впливом погоди і суперечок США та Мексики

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-07
За різними прогнозами, світове виробництво кукурудзи у 2022/23 МР зменшиться у порівнянні з попереднім сезоном, але перевищить показники сезону 2020/21. Проте затримки збирання кукурудзи в Україні та посіву в Аргентині найближчим часом можуть призвести до корегування прогнозів.

Експерти GrainTrade вважають, що у грудневому звіті USDA оцінка врожаю кукурудзи для України точно буде знижена. Станом на 1 грудня внаслідок несприятливої погоди обмолочено лише 2,5 млн га або 60% площ. Кілька сухих та морозних днів на цьому тижні дали змогу відновити збирання, але вчора знову випав сніг, а в найближчі дні температура підвищиться і до снігу додасться ще й дощ.

NB: У листопаді USDA оцінив урожай в Україні у 31,5 млн т.

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні залишаються на рівні $175-206/т або 7500-7600 грн/т. Вони перебувають під тиском зниження світових котирувань та низьких темпів заходу суден до чорноморських портів.

Низький урожай кукурудзи очукують у Румунії. За прогнозом, країна цьогоріч збере найнижчий з 2007 року врожай, оскільки посуха знизила його на 40-50%. Посуха зачіпила не лише Румунію, а й інші країни ЄС, тому очікуваний європейський врожай буде меншим за минулорічний.

В Аргентині цього тижня пройдуть незначні опади, але зменшення температур не очікують. Сильна спека викличе додатковий стрес рослин, що негативно вплине на потенціал врожаю сої та кукурудзи. Погода цього тижня також не дозволить пришвидшити посів, який і так просувається дуже повільно. На 1 грудня в Аргентині кукурудзою засіяно тільки 23,8%, що на 6,2% поступається торішнім темпам.

NB: Щодо північноамериканського ринку, то експерти вважають, що посилення торговельних суперечок про ГМО-кукурудзу між Мексикою та США може обвалити тамтешній ринок.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго з понеділка впали ще на 1,5% — до $246,2/т. Таким чином вони втратили за місяць 8% і наближаються до рівня початку березня 2022 р, хоча все ще на 12,6% перевищують торішній рівень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram