Врожайність кукурудзи у ЄС знизиться на 16% середнього показника за 5 років

Посуха та хвилі спеки скоротять врожай кукурудзи в Європі удвічі більше, ніж прогнозувалося в липні, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Врожайність кукурудзи знизиться на 16% середнього показника за 5 років, повідомляє відділ моніторингу сільськогосподарських ресурсів ЄС в звіті від 22 серпня. Це порівняно з липневим прогнозом падіння на 7,8%.

Зменшення виробництва в ЄС, ймовірно, підвищить вартість годівлі худоби, додавши перешкод для фермерів, які борються з великими рахунками за енергію та добрива. Ціни на м’ясо в липні підскочили на 12% порівняно з липнем 2021 року. Ціни на молоко, сир і яйця також зростають рекордними темпами.

Періоди водного та теплового стресу частково збігалися з чутливою стадією цвітіння та наливом зерна. Це призвело до безповоротної втрати потенціалу врожайності, йдеться у звіті ЄС.

Раніше в серпні USDA заявило, що очікує, що ЄС випередить Китай як найбільшого світового покупця кукурудзи в сезоні 2022|23.

Пасовища висихають по всьому континенту, і багато країн обмежують зрошення. За даними MARS, на більшій частині території Франції, яка є одним із лідерів сільського господарства ЄС, з липня до середини серпня випало менш як 20 мм опадів, а кількість спекотних днів була вдвічі більшою.

Ось останні прогнози врожайності від MARS у тоннах на гектар:

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram