Точне землеробство з Trimble®: перетворюючи витрати на прибуток

Зміни клімату, ерозія ґрунтів, подорожчання матеріально-технічних ресурсів, обвал цін на сільгосппродукцію, глобалізація ринків… — у цих умовах традиційні підходи до управління агробізнесом мають мало шансів на успіх. Що не втратив — те заробив — ось девіз теперішнього часу.

З акцентом на системність

Технології точного землеробства мають безпосередній вплив на якість виконання різноманітних робіт у полі. Наприклад, дисплей і автопілот на тракторі вже заощадять немало часу та коштів. Але вони можуть дати більше. Працюючи в єдиній системі, цифрові технології приносять максимальну користь. Зокрема, згаданий дисплей, підключений до єдиної мережі господарства, уже не лише керує трактором — він контролює виконання операції: чи з правильною швидкістю рухався оператор, скільки посівних одиниць засіяв, скільки вніс добрив тощо. Аналогічні дані ми можемо отримати з інших тракторів, які є в господарстві. Цю інформацію власник може переглянути в персональному кабінеті просто зі смартфона. Одночасно зможе ознайомитися і з картами врожайності, оцінити залишки торішніх запасів продукції на складах, поставити чітке завдання бригаді та багато іншого. Правдива інформація, точна оцінка стану справ, оперативна реакція — і все завдяки тому ж дисплею в тракторі — точне землеробство варто розвивати з акцентом на системність.

У цьому допомагають сервіси Trimble®: в уніфікації — їх велика перевага. Наприклад, програмне забезпечення Farmer® Pro, частина функціонала якого описана вище, без проблем взаємодіє з терміналами інших компаній.

Що не втратив — те заробив

Добрива

Раціональне використання ресурсів, як і точне землеробство загалом, розпочинається з контурів полів і аналізу ґрунту. Це дає змогу побачити реальні можливості своїх площ, вийти на планову врожайність, оптимальну для цих умов, і розробити систему живлення, де кожна вкладена гривня працюватиме на врожай.

Внесення добрив зі змінними нормами може заощадити колосальні суми, не зашкодивши врожайності. Наприклад, на 100 га ви вносили P50, а фактично — така норма потрібна лише на 30 га, на інших площах доступного фосфору достатньо, вистачить і P20. Раніше ця різниця розчинялася в ґрунті, а тепер вона залишається грошима на вашому рахунку. Для цього не потрібна дорога техніка: контролери Field-IQ™ перетворять будь-який культиватор з бочкою на інтелектуальне обладнання. Те ж саме стосується машин із заводськими системами Section Control — програмне забезпечення Trimble® без проблем взаємодіє з ним.

Засоби захисту рослин

Скільки коштувало обробити гербіцидом 1000 га цієї весни? А на якій частині цієї площі він реально був потрібний? Нерідко за кошти, витрачені на обробку площі, вільної від бур’янів, можна купити хороший позашляховик або WeedSeeker® 2 — систему точкового внесення ЗЗР, яка інтегрується у штанги обприскувача й управляє форсунками так, що він обробляє тільки бур’ян. Система не вимагає підсилення штанг і працює на швидкості до 40 км/год.

Читайте також: Trimble: хмарні рішення і автономні машини – це нові можливості для ведення агробізнесу

Weather Station не диференціює внесення препаратів, але зробить так, що будь-який ЗЗР працюватиме ефективно. Це погодна станція, яку ви встановлюєте прямо на обприскувач. Швидкість вітру (реального, вимпельного і поривів), температура і вологість повітря, атмосферний тиск, коефіцієнт Delta T і пожежний індекс — про наближення несприятливих погодних умов оператор дізнається миттєво.

Практичність

Часто більш-менш ефективні автопілоти, контролери і т. п. встановлюють тільки на нову техніку. Рішення Trimble® перетворюють будь-яку машину на «розумний» і сучасний агрегат. Старий комбайн, що картографує врожайність, або ХТЗ, яким керує Autopilot™ Motor Drive із точністю до 2,5 см (а вже менше ніж за годину цей же автопілот може керувати будь-яким іншим найсучаснішим трактором) — усе можливо.

Висновки

В агробізнесі деталі вирішують усе. Від того, скільки уваги приділяєте їм сьогодні, залежить, наскільки сильним ваше господарство буде завтра.

Дмитро СІРИЙ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram