Trimble: хмарні рішення і автономні машини – це нові можливості для ведення агробізнесу

Система точкового обприскування WeedSeeker 2 від Trimble Agriculture
Під час Міжнародної виставки ефективних технологій для агробізнесу AGRO Complex 2021 нам вдалося поспілкуватися із менеджером з продажів компанії Trimble (Україна, Молдова, Казахстан) Тарасом Пилипакою та дізнатися, чому хмарні рішення такі затребувані сьогодні, чому важливо рухатися у бік ефективної обробки даних, а не просто їх накопичувати. Також ми розпитали про систему точкового обприскування WeedSeeker 2 компанії Trimble, що дає можливість економити до 90% на гербіцидах.
Тарас Пилипака, менеджер із продажів компанії Trimble (Україна, Молдова, Казахстан)
– Пане Тарасе, скажіть чому хмарні рішення такі важливі сьогодні. Так, тепер багато про це говорять, але, думаю, є аграрії, які не надто розуміють для чого «хмара» й у чому перевага?

– Ми вже досить давно говоримо, про те, що використання автопілотів та обладнання, яке сьогодні є в аграріїв – це лише початок. Що таке хмарні рішення і що це означає? Я зазвичай приводжу приклад із мобільним телефоном. Раніше, коли ви купували новий мобільний телефон, ви сиділи і вручну переносили всі дані. Це було складно, довго, незручно. Тепер же, коли ви купуєте новий телефон, вам потрібно десь 5 хвилин, для того, аби всі дані перенести з одного пристрою на інший. Так і тут. Наші монітори працюють роками у клієнтів, але чи використовують вони ті дані, які є в моніторах? Хмарні рішення Trimble, які ми сьогодні промотуємо, дають можливість за невеликі кошти накопичувати, обробляти, аналізувати, використовувати дані та зберігати їх роками.

– Скажіть, а якщо у аграрія дані зберігаються уже в іншому сховищі чи, наприклад, він користується не тільки Trimble, що тоді?

– Так, ми прекрасно розуміємо, що в користувача може бути кілька брендів або виробників, обладнанням яких він користуються. Ми розуміємо, що між ними всіма має бути обмін, тому працюємо над тим, аби клієнт мав доступ до даних кожного з брендів, якими він користується. Щоб наша хмара обмінювалася даними з іншими виробниками, використовуємо API – протокол обміну даними між хмарами.

Обмін даними, а головне їх коректність, зменшення людського чинника, що може призвести до багатьох помилок – це здається те, що хвилює багатьох. Але чи готові агровиробники за це платити? І чи це дорого?

– Головне, що ми хочемо донести до наших користувачів – це нові можливості ведення бізнесу. Маючи наше обладнання, наприклад, доповнивши свою діяльність нашою хмарою, ви зможете значно покращити робочі моменти, а основне – покращити обмін даними.

NB: У нас немає обмеження щодо земельного банку. Аграрії, які розуміють, що хочуть економити на паралельному водінні, відключенні секцій, відсутності пропусків тощо, одразу звертаються до нас і встановлюють наше обладнання, маючи й 50 чи 100-150 га.

Ціна за обладнання варіюється та залежить від рівня – початковий чи професійний. Якщо ж говорити про ціну за хмарне сховище, то річний доступ до нашої хмари для одного акаунта, який надає змогу підключитися 5 користувачам (це може бути, наприклад, власник, головний бухгалтер, агроном та ще двоє), коштує 200 доларів. Звичайно, вам потрібно буде оплатити за обмін даними для кожної з машин, які працюють. Та я переконаний, що за цим майбутнє. Без хмарних рішень, без комплексного підходу виконання операцій немає продовження руху та розвитку. Коли презентували нову автоматизовану машину Horsch, ми були горді, що саме в ній використовують обладнання Trimble. Ми хочемо позбутися людського чинника, який впливає на ті помилки, які можуть призвести до неконтрольованих наслідків, а саме: втрата врожаю, не там посіяли тощо. Зберігаючи всі дані онлайн у хмарі, ви можете оперативно достовірно працювати з цими даними й уникати помилок, фактично електроніка контролює всі процеси.

– Не можу ще не запитати вас про систему точкового обприскування, яка дає можливість зекономити витрати на хімічну обробку від бурянів до 90%, це взагалі реально?

– Так, це реально. WeedSeeker 2 – це система точкового обприскування нової генерації від Trimble Agriculture. Завдяки використанню сучасної оптики та обчислювальних можливостей, система WeedSeeker 2 ефективно виявляє бур’ян і наносить на нього гербіцид. Коли бур’ян проходить під датчиком, той подає сигнал на під’єднане сопло, яке видає точну кількість гербіциду, знищуючи бур’ян. Ми запевняємо, що така система зменшує витрату хімічних рідин до 90%.

Ключові переваги WeedSeeker 2:

  • Інтелектуальний датчик (економте час польових робіт, усунувши потребу в повторному калібруванні. Вмикаючи машину, після швидкого калібрування інтелектуальні датчики системи WeedSeeker 2 автоматично підлаштовуються на ходу до змін зовнішніх факторів, як-от: температура, освітлення, ґрунт чи стерня, забезпечуючи точність роботи в будь-яких умовах).
  • Скорочення витрати гербіциду до 90%.
  • Неперевершена точність.
  • Сумісність з ISOBUS (новий дисплей не потрібен – використовуйте будь-який наявний дисплей, сумісний із протоколом ISOBUS, для відстежування та управління системою WeedSeeker Наш простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дає змогу людям із будь-яким рівнем технічної підготовки відстежувати використання гербіциду та створювати карти покриття).
  • Легкі датчики та дроти.
  • Зменшення потреби в датчиках і збільшення площі виявлення бур’янів.
  • Картографування бур’яну та контроль секцій (якщо ви знаєте, де на ваших полях найвища концентрація бур’янів, це дає змогу ефективніше протидіяти їм упродовж сільськогосподарського року. Система WeedSeeker 2 тепер реєструє кожен оброблений бур’ян, тож ви можете у реальному часі переглядати проблемні місця та бачити докладні карти на основі ваших записів для організації наступного обприскування).
  • Автоматична компенсація повороту.

Якщо ж ви хочете пересвідчитися, скільки зможете зекономити, Trimble Agriculture пропонує калькулятор окупності WeedSeeker 2.

Спілкувалася Ірина ПРОХОРЧУК

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram