Уряд ухвалив історичну для земельної реформи постанову. Відтепер в Україні функціонуватиме уніфікована методика затвердження нормативної грошової оцінки (НГО) землі.

Про це вчора повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на своїй сторінці у фейсбуці.

– Раніше одночасно існували три різні методики оцінки. Як наслідок, показники оцінки сусідніх ділянок могли сильно відрізнялися між собою. У громади була потреба розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. Уряд уніфікував методику затвердження НГО, звівши все в один документ. Запроваджено зрозумілі й прозорі правила складання документації для оцінки землі, – пояснює Роман Лещенко.

Відтепер НГО визначатимуть так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу (наприклад, для земель с.-г. призначення – це 27,5 тис. грн/га) та п’ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу.

На кінцевий розмір НГО впливатиме: те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об’єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні чинники її місцерозташування.

– Ця постанова – важливий ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Відтепер оцінка буде відразу на всю територію громади, а не на окремі «клаптики». Результати оцінки по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожен охочий зможе отримати витяг про оцінку своєї ділянки швидко та без зайвих бюрократичних процедур, – наголошує міністр.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram