Близько 80% наукових праць за останні 80 років засвідчили про суттєве зменшення біорізноманіття сільськогосподарських культур. Це показав найбільший світовий огляд змін у біорізноманітті сільськогосподарських культур, результати якого опублікували у новому номері журналу “New Phytologist”.

Науковці вже більше 100 років б’ють на сполох через зниження різноманітності сільськогосподарських культур. Однак ані точні причини, ані масштаби цього явища досі не відомі. Команда з 15 дослідників опублікувала найбільший в історії огляд доказів зниження біорізноманіття агарних культур.

Вони проаналізували сотні наукових публікацій за останні 80 років на тему, яку називають “генетична ерозія”. Виявили, що попри багаторічні скоординовані дії щодо захисту рослин, величезні зміни в різноманітності сільськогосподарських культур все ще відбуваються.

NB: Генетична ерозія або генетичне виснаження це процес, коли обмежений генофонд зникаючого виду зменшується ще більше, коли репродуктивні особини відмирають, перш ніж розмножуватися з іншими в їхній небезпечній низькій популяції.

Понад 95% проаналізованих статей доводять, що у світі активно змінюється різноманіття сільськогосподарських культур, а майже 80% надають чіткі докази втрати біорізноманіття.

Дослідники зазначили, що втрату або значне скорочення різноманітності сільськогосподарських рослин спричинили економічні, сільськогосподарські, технологічні, кліматичні та політичні зміни за останні 100 років. До того ж, дійшли висновку, що більшій частині сьогоднішнього різноманіття культур все ще загрожує ерозія і навіть вимирання.

Щоб різноманітність сільськогосподарських культур і надалі еволюціонувала, принаймні в тому ж ступені, що й шкідники, хвороби рослин та зміна клімату, ми повинні подвоїти нашу підтримку заходів з їхнього збереження у природному середовищі та екосистемах, наголосила професорка Еллісон Міллер з Університету Сент-Луїса.

зазначимо, що у світі існує близько 1750 генних банків із понад 7 мільйонами зразків сільськогосподарських культур. Вони працюють переважно в ботанічних садах, університетах, некомерційних організаціях. Вчені вважають, що для збереження всього спектру різноманітності, яка ризикує зникнути з полів, таких місць потрібно більше.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram