Як відповідальний агробізнес сприяє захисту біологічного різноманіття — експертна думка

Сергій Резніченко, керівник з агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні
Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-23
Цього тижня світ відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття. Генеральна Асамблея ООН його започаткувала, щоб привернути увагу до проблеми збереження різноманіття форм життя, видів рослин та тварин, збереження питомих для того чи іншого регіону кліматичних умов в їх природному вигляді.

Керівник з агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні Сергій Резніченко на прикладі його компанії розповів GrowHow, як відповідальний агробізнес може сприяти захисту біологічного різноманіття.

Він зазначив, що сучасне сільське господарство має бути дружнім до біорізноманіття та сприяти його захисту. Це можливо через відповідальне ведення та дотримання принципів сталого розвитку.

Перш за все, йдеться про використання препаратів останніх поколінь для захисту рослин. Для них характерна вибіркова дія і точковий вплив на проблему. Такі засоби також не шкодять довкіллю.

— Наприклад, Corteva Agriscience пропонує українським аграріям інсектицид Радіант™, створений на основі інноваційної молекули Jemvelva™ active. При низьких нормах застосування він контролює широкий спектр шкідників і не шкодить іншим комахам чи мікроорганізмам, підтримуючи природний баланс агробіоценозу. Щодо гербіцидів, то сучасні рішення із захисту рослин, захищаючи поля від бур`янів, швидко розкладаються, не мають тривалої післядії, а тому не залишаються у воді або ґрунтах. Таким, наприклад, є новий післясходовий гербіцид Кордус™ Флекс від Corteva, — зазначив Сергій Резніченко.

Другим важливим пунктом сталого розвитку, на думку експерта, є використання сучасних технологій аналізу та моніторингу. Вони дають змогу розв’язувати проблеми саме у вогнищах їх виникнення, без необхідності обробляти всю територію. Йдеться зокрема про дрони.

Наразі через війну в Україні використання дронів обмежене. Проте Сергій Резніченко прогнозує використання цієї технології, наприклад, для боротьби зі скупченнями амброзії полинолистої. Це один з найбільш поширених небезпечних інвазивних бур’янів в Україні. Амброзія є алергеном для людей та вкрай агресивним ворогом для багатьох рослин.

— Контролювати її ми зможемо за допомогою наших препаратів на основі інноваційної молекули Arylex™ Active. Вона є універсальним інструментом для боротьби з амброзією й у посівах соняшнику та зернових колосових культур, — додав агроном.

Відповідальне сільське господарство загалом передовсім націлене на збереження довколишньої природи в максимально здоровому вигляді. До прикладу, у багатьох країнах для степових зон для захисту від буревіїв практикують насадження лісосмуг. Аграрії їх використовують для захисту своїх полів, захищаючи водночас і довколишні луки від пилових бур, а водойми від замулення та висихання.

— За такого рішення виграють і ті, хто його застосовують, і ті, кого воно торкається. Це стратегія «win-win», яка лежить в основі принципів сталого розвитку. Ці принципи є фундаментом бізнесу Corteva Agriscience, — зазначив Сергій Резніченко.

Додамо, що Corteva забезпечує своєю продукцією більше ніж 10 млн га, де ведеться агровиробництво. Компанія прагне допомагати підтримувати біорізноманіття та сприяти розвитку відновлюваного сільського господарства. Досягають цього через демонстрацію переваг нових продуктів та систем, орієнтованих на збереження біорізноманіття, покращення врожайності та захист культур. Компанія також працює з партнерами з різних країн заради збереження та відновлення непродуктивних, пасовищних чи малородючих земель. Своєю місією Corteva вважає збагачення життя тих, хто виробляє та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток наступних поколінь.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram