У лютому 2020 року набули чинності зміни в Європейському Законодавстві, які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпіриофос і хлорпірифос-метил.— Забороняється ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що містить залишки цих речовин більш як 0,01 мг/кг. Даний показник є надзвичайно малим і фактично це означає, що забороняється ввезення до ЄС продукції, під час виробництва та зберігання якої застосовувались дані речовини, — свідчать дані змін Європейського Законодавства.

Слід зазначити, що попри відсутність заборони використання даних речовин в Україні, ігнорування вимог ЄС українським ринком неможливе з огляду на значну частку ЄС в українському експорті.

Нагадаємо, інсектициди, до складу яких входять хлорпірифос і хлорпірифос-метил, активно використовуються в Україні для обробки посівів більшості культур, а також складів з зерном.

До числа найпоширеніших препаратів з діючою речовиною хлорпирифосом належать Нурелл Д (Corteva Agriscience), Пірінекс Супер (ADAMA), Ріфос (Agrosfera), Кілер (Трастчем Ко. Лтд.) та інші.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram