Виробники картоплі за останній тиждень підняли відпускну ціну на зі складів на 0,5-1 грн. Білоруська картопля вирівнялася в ціні з української. Про це повідомив AgroPortal.ua директор з розвитку «Столичного ОРСП» В’ячеслав Забєлін.

— Ще на початку сезону з’явилася інформація, що в Україні буде мало картоплі та тому ми мали імпорт з Білорусі. Спочатку білоруська картопля продавалася дешевше, але через кілька тижнів ціни вирівнялися з українським, — зазначає В’ячеслав Забєлін.За його словами, виробники картоплі мають дуже високу маржу. Ціна на картоплю висока, але поки покупець не поспішає купувати великі обсяги.

— У минулому році водночас картоплі продавалося у 2-2,5 раза більше, але при цьому і коштував він у два рази дешевше. Зараз ціна тримається бо картоплі мало, якість є не у всіх. Але не варто забувати про імпорт, — розповідає В’ячеслав Забєлін.

За даними Держстату, в серпні 2019 року Україна імпортувала близько 4,3 тис. т картоплі загальною вартістю $ 795 тис. Такий показник є абсолютним рекордом для серпня за всю історію незалежності України. Фактично країна імпортувала річний обсяг картоплі тільки за один місяць.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram