Кабінет міністрів України вчора, 25 вересня 2019 року затвердив законопроєкт про відкриття ринку землі в Україні та подав його до Верховної Ради. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук за результатами засідання.

Ми сьогодні затвердили перший проєкт закону на уряді, який є першим з пакету земельної реформи, і ми сьогодні подамо його до парламенту. Ще ряд законів буде поданий до парламенту народними депутатами, які також доповнять цей пакет, і які працюють із нами в одній робочій групі, — сказав Гончарук.

Він зазначив, що законопроєкт полягає в тому, що українська земля повинна купуватися українськими громадянами та українськими компаніями. Єдиний виняток, який міститься в законі, стосується права спадкування у власність землі іноземцями. Ніхто не може зосередити у своїх руках всю землю. Зокрема, пропонуються антимонопольні вимоги, які припускають, що в рамках області ніхто не може купити більш як 15% всієї сільськогосподарської землі. Це необхідно для створення конкуренції на ринку.

Єдиний виняток, який в цьому законі міститься, що іноземці можуть успадкувати землю у власність, але протягом року він зобов’язується цю землю продати. Це прямо написано в законопроєкті й це єдиний випадок, коли іноземець безпосередньо в відповідно до цього закону має право володіти земельною ділянкою в Україні, — підкреслив Гончарук.Гончарук додав, що логіка земельної реформи полягає в тому, що мораторій (обмеження) буде знятий не відразу, оскільки існує ряд ризиків і необхідних заходів, які необхідно вжити перед відкриттям ринку сільськогосподарських земель. Ми орієнтуємося на зняття мораторію з 1 жовтня 2020 року до цього є 1 рік для здійснення певних дій.

— Перше — зробити порядок в Держгеокадастрі. Сьогодні ми зробили перший крок для цього. Я сподіваюся, що протягом наступних десяти днів ми проведемо конкурс і виберемо сильного менеджера, який наведе там порядок, — зазначив Гончарук.

Друга важлива складова, на його думку, — необхідність надання доступу українським фермерам до дешевих фінансових ресурсів.

Нам потрібно зробити так, щоб через рік у фермера, у власника землі, умови були не гірше, ніж в іноземців, які заходять в Україну. Це завдання непросте, у нас вже готові додаткові законопроєкти, які ми допрацьовуємо з народними депутатами, — зазначив він.

Так, за його словами, ці законопроєкти можуть бути подані вже на наступному тижні як частина пакету законопроєктів земельної реформи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram