За минулий тиждень середня гуртова ціна на картоплю в Україні впала в середньому на 14%. Так, українські виробники пропонували до продажу картоплю по 5-7 грн/кг ($0,19-0,26/кг) в залежності від якості і регіону реалізації. Про це повідомляють аналітика EastFruit.Причиною здешевлення продукції експерти проекту вважають зниження попиту на картоплю як з боку гуртових компаній, так і роздрібних мереж. За повідомленнями учасників ринку, спад торгово-закупівельної активності на ринку зумовлений тим, що основну частину пропозицій наразі становить продукція невисокої якості.

Відзначається, що виробники на початку лютого намагалися утримати ціни на картоплю на колишньому рівні, проте далі стало очевидно, що за сформованими цінами продовжувати реалізовувати вільні обсяги картоплі буде вкрай складно. Тому фермерські господарства відразу в декількох найбільших областях-виробниках картоплі до середини тижня почали знижувати відпускні ціни, намагаючись відновити інтерес оптовиків до свого товару.Більшість виробників, які мають сучасні картоплесховища, не погоджувалися знижувати ціни і вважали за краще припиняти продаж картоплі, в очікуванні зростання цін.

Варто додати, що наразі картопля в Україні коштує в середньому в 1,5 разу дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, з огляду на досить великі запаси цієї продукції в сховищах, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення в цьому сегменті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram