Прогноз з виробництва пшениці на 2019 рік є в цілому сприятливим, а ранні прогнози вказують на значне відновлення виробництва в Європейському Союзі і Росії.

Про це йдеться в повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської Організації Об’єднаних Націй (ФАО), передає Agroportal.ua.

Прогнози з виробництва кукурудзи, збір врожаю який незабаром намічається в Південній півкулі, в цілому найбільш сприятливі в Аргентині і Бразилії, тоді як посушлива погода негативно позначається на посівах і перспективи врожаю у Південній Африці.

ФАО підвищила оцінку споживання зернових у світі в сезоні 2018/19 рр. до 2 657 млн ​​т, що на 1,7% вище показника 2017/18 р. Очікується, що попит на зерно в якості кормів для тварин збільшиться, оскільки попит на пшеницю виросте в Австралії через вплив посушливої ​​погоди на пасовища, а попит на фуражне зерно в Китаї, Мексиці і США досягне рекордно високого рівня.

Оскільки передбачається, що попит перевищить пропозицію, світові запаси зернових, згідно з прогнозами, скоротяться на 45 млн т, або на 5,6%, порівняно з їх рекордно високими рівнями на момент відкриття сезонів. Це призведе до того, що світове співвідношення запасів до споживання зернових знизиться до 28,5% з рекордно високого рівня в 30,8% в 2017/18 році.

Згідно з останнім прогнозом ФАО, міжнародний товарообіг усіма зерновими культурами, досягне 416 млн т в маркетинговому сезоні 2018/19 рр., що дещо нижче рекордного показника 2017/18 рр.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram