США готуються до тестування вакцини від пташиного грипу для свійської птиці

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-14
У США розглядають можливість використання вакцин для домашньої птиці, щоб зупинити триваючий спалах пташиного грипу. Як повідомили GrowHow у службі інспекції тварин і рослин міністерства сільського господарства США, вчені почнуть тестувати перші вакцини для птахів за кілька років.

Поширення пташиного грипу вже призвело до загибелі близько 58 мільйонів птахів у США. Його виявили у домашньої птиці у 47 штатах і в усіх випадках підтвердили, що вірус поширюється також і серед диких птахів.

США вже дозволяли щеплення домашньої птиці під час минулих спалахів. Також птахів там вакцинували від інфекційного бронхіту. Однак зараз невідомо чи попередні вакцини будуть ефективними проти нинішнього штаму пташиного грипу. До того ж, рішення продовжити вакцинацію є складним, і перед впровадженням стратегії вакцинації необхідно врахувати багато факторів.

Щодо тестування нових вакцин, то його проведення також непросте і залежить від багатьох чинників. Зокрема, йдеться про матеріально-технічну підготовку. Випробування вакцини повинні запропонувати незалежну оцінку її ефективності. За орієнтовними прогнозами, така оцінка може зайняти три місяці.

Читайте також: У Японії готуються до суттєвого здорожчання яєць через вірус пташиного грипу

Хоча речник міністерства сільського господарства США Майк Степіен зазначив, що у надзвичайних ситуаціях процес ліцензування вакцин можна прискорити. Водночас, окремі аналітики вважають, що вакцинація комерційних птахів може ускладнити експорт американської продукції птахівництва.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram