Їжа замість бавовни: продовольча інфляція спонукає фермерів відмовлятися від вирощування бавовни

бавовна
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-14
Внаслідок обмежувальної монетарної політики, високої інфляції, війни в Україні та ряду інших факторів, цьогоріч може продовжуватимь зниження цін на бавовну. Про це GrowHow стало відомо з результатів опитування американської Національної ради з бавовни (NCC).

В NCC вважають, що така ситуація може спонукати більше фермерів відмовитись від вирощування бавовни на користь основних продуктів харчування. Зокрема, віцепрезидентка організації Джоді Кампіче зазначила, що американські фермери реагують на відносні ціни, коли приймають рішення про посів.

З її слів, у першому кварталі 2022 р. ціни на бавовну знизилися, тоді як на більшість конкуруючих товарів відносно не змінилися. Зараз співвідношення ціни на бавовну до кукурудзи та сої перебуває на найнижчому рівні з 2009 року. Крім того, витрати на виробництво залишаються високими.

Відтак фермери, які вирощують бавовну, можуть відмовитися від її вирощування на користь пшениці, кукурудзи та сої. Зменшення площ під бавовною у США очікують вже цієї весни. Наразі йдеться про скорочення на 17%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram