У Японії готуються до суттєвого здорожчання яєць через вірус пташиного грипу

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-20
Загальна кількість загиблих птахів через пташиний грип у Японії вже наближається до 11 мільйонів. Місцеві ЗМІ щодня повідомляють про виявлення вірусу на ще одній великій фермі. Через це стрімко зростає вартість яєць.

Окрім власного виробництва, Японія є також однією з найбльших імпортерок яєць і яєчних продуктів. За кількістю їх закупівель вона посідає 5-те місце у світі. До того ж країна є найбільшою імпортеркою яєчних продуктів з Європейського Союзу.

NB: За останньою інформацією з японської преси, ветеринарні служби підтвердили вірус пташиного грипу на фермі з поголів’ям 835 тис. курей-несучок у префектурі Хіросіма.

Великі обсяги продуктів переробки яєць до Японії постачають також США. В останніх проблема з вірусом пташиного грипу також загострилась, що робить поставки дедалі дорожчими.

Читайте також: Європейський яєчний сектор програє конкуренцію Україні та США — результати аналітичного дослідження

Величезні обсяги імпорту яєць до Японії є результатом невідповідності між пропозицією місцевого птахівництва та внутрішнім попитом, адже яйця є дуже популярним продуктом серез японців. Проблема епідемії всередині країни разом з перероями у ланцюгу імпорту вже спричинили стрибок цін на яйця, який, ймовірно, буде ще більшим найближчим часом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram