Європейський яєчний сектор програє конкуренцію Україні та США — результати аналітичного дослідження

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-18
Якщо Євросоюз скасує або знизить імпортні мита на яйця і продукти з них, то яєчний сектор в Європі більше не зможе конкурувати з Україною та США. Про це GrowHow стало відомо з дослідження аналітиків з Wageningen University & Research.

Імпортні мита захищають яєчний сектор ЄС від великих обсягів товару з третіх країн. На замовлення кількох європейських галузевих асоціацій дослідники спрогнозували сценарії переговорів про вільну торгівлю з третіми країнами.

Аналіз показав, шо якщо переговори про вільну торгівлю з третіми країнами призведуть до зниження або скасування імпортних мит, конкуренція з боку цих країн стане згрозою для європейських виробників, особливо для виробників яєчного порошку.

У сценарії, який передбачає зниження мит на 50%, Україна та США можуть постачати цільний яєчний порошок за дещо нижчими цінами, порівняно з європейськими.

У випадку ж, якщо до 50-відсоткового зниження мита додасться ще й нижчий на 10% курс валют у третіх країнах, ціни пропозиції яєчного порошку з України, США, а також Аргентини та Індії будуть нижчими за середній рівень в ЄС.

Якщо імпортні мита повністю зникнуть, а обмінний курс валют у третіх країнах знизиться на 10%, усі ці країни стануть дешевими постачальниками цільного яєчного порошку до ЄС. Тоді ціни пропозиції можуть бути на 16-24% нижчими від середніх по ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram