В Україні можуть дозволити додавати біоетанол до моторних палив

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-18
Аграрний сектор разом з переробною галуззю мають значні можливості, щоб забезпечити енергетичну стійкість України через виробництво біоетанолу і біогазу. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Він підкреслив, що в умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

— Щоб галузь переробки розвивалася, потрібно впровадити певні законодавчі ініціативи. Зокрема, дозволити додавання біоетанолу до моторних палив. Відповідний законопроєкт готується до другого читання у Верховній Раді України. Це сприятиме зменшенню навантаження на зернову логістику та забезпеченню стійкості енергетики в цілому, — зазначив Віталій Головня.

За його словами, в Україні достатньо потужностей для переробки біоетанолу і зараз є тенденція до їх зростання. Зокрема, завдяки приватизації спиртових заводів. Заступник міністра впевнений, що цьогоріч Україна відчує, що спиртова галузь запрацювала. Він зазначив, що заводи із переробки біометану вертикально інтегровані, тобто сировина після виробництва біоетанолу є похідною для виробництва біогазу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram