Єрмак представив перших амбасодорів програми Grain from Ukraine у Африці

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-20
З моменту старту програми Grain from Ukraine до неї долучилися вже понад 30 держав-донорів. Це країни Євросоюзу, Катар, Туреччина, Японія, Норвегія, Корея, Канада та США. Наразі учасники заявили про виділення майже $200 млн. Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Він провів чергове засідання робочої групи щодо надання допомоги державам, що потерпають від гострої продовольчої кризи, де представив перших амбасадорів Grain from Ukraine в Африці. Серед них — колишня Президентка Малаві, докторка Джойс Банда. Нині вона активно працює в низці міжнародних організацій, зокрема входить до виконавчого комітету ООН Жінки (UN Women).

До ініціативи також долучився регіональний директор програм Центральної та Західної Африки Національного демократичного інституту (США), доктор Крістофер Фомуньо. Він очолював міжнародні місії зі спостереження за виборами та керував програмами підтримки демократії в багатьох країнах Африканського континенту.

Читайте також: Ситуація з цінами на продовольство у світі не покращиться, якщо Україна не поверне довоєнні обсяги виробництва — Мінагрополітики

Третім амбасадором Grain from Ukraine стала колишня міністерка освіти Нігерії та екс-віце-президентув Світового банку, докторка Обі Езеквесілі. Сьогодні вона працює старшою радницею Ініціативи політики економічного розвитку Африки та регіональною директоркою Національного демократичного інституту в Африці.

Ми бачимо перспективу для розширення проєкту. Для цього нам потрібні надійні партнери зі знанням місцевих особливостей і широкими зв’язками, — зазначив Андрій Єрмак. — Наша мета — до кінця весни забезпечити зерном щонайменше 5 мільйонів людей. І це лише початок глобального гуманітарного коридору для країн, які зіткнулися із загрозою голоду. Голоду саме через росію.

Очільник Офісу Глави держави нагадав, що до повномасштабного російського вторгнення частка України у світовій торгівлі зерном становила 10%. Наша країна була 4-м найбільшим експортером зернових у світі та надавала Всесвітній продовольчій програмі ООН близько 40% пшениці для країн, які відчувають серйозну нестачу продовольства.

Ми справді маємо підтримувати й допомагати тим країнам, на яких позначається російсько-українська війна, — сказала Джойс Банда.

Вона констатувала, що в умовах дефіциту зерна через російську агресію багатьом родинам важко придбати відповідні продукти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram