Ситуація з цінами на продовольство у світі не покращиться, якщо Україна не поверне довоєнні обсяги виробництва — Мінагрополітики

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-09
За останні 4 місяці середньомісячний темп експорту української агропродукції фактично досяг довоєнних показників. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначив перший заступник Міністра АПК Тарас Висоцький у етері національного марафону “Єдині новини”, за 2022 рік Україні вдалося експортувати понад 50 млн тонн зернових й олійних культур та продуктів їх переробки. Зважаючи на війну, це дуже хороший результат. Висоцький також зазначив, що за експортними показниками 2022-ий був одним із кращих за останні роки.

Водночас він додав, якщо Україна не зможе повноцінно повернути свої посівні площі та наростити обсяги виробництва довоєнного періоду, ситуація в ціновій політиці у світі в кращу сторону не зміниться.

— Навесні аграрії готові максимально компенсувати незасіяні площі. Хоча, ми й розуміємо, що посівні площі все одно будуть мінімум на 20% менші до показника 2021 року. Передовсім, через продовження тимчасової окупації областей України на Південному Сході та через інтенсивне мінування російськими окупантами с/г земель на деокупованій Харківщині та Херсонщині, — підкреслив Тарас Висоцький.

З його слів, основний виклик для аграріїв полягає у проведенні якісної весняної посівної. Перш за все потрібно знайти достатньо фінансових ресурсів, щоб купити насіння, дизель, мінеральні добрива, засоби захисту рослин тощо.

Читайте також: Шмигаль анонсував пільгові кредити для бізнесу зі зруйнованими через війну потужностями

— Для того, щоб посівна робота навесні відбулася успішно, у 2023 році продовжено Державну програму “Доступні кредити 5-7-9”. Фактично аграрії були основними користувачами цієї програми у минулому році. Вона дає можливість отримати необхідні кошти для посіву. Гроші на це у бюджеті вже виділено, — додав заступник міністра.

Крім того, для малих агровиробників планується продовжити програму з виплати коштів за обробіток від 1 до 120 га с/г угідь та за утримання від 3 до 100 корів. Продовжено також грантову програму зі створення та розвитку садів і теплиць.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram