Головною перевагою від членства у ЄС для українських аграріїв буде значно спрощена логістика — група АГРОТРЕЙД

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-09
Найголовнішим плюсом від членства у ЄС для українських аграріїв буде значно спрощена логістика. Як повідомила GrowHow пресслужба групи АГРОТРЕЙД, так вважає директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності холдингу Андрій Бут.

Експерт зазначив, що попри те, що точна дата вступу України до Євросоюзу ще не відома, бізнесу вже варто готуватись до умов роботи на європейському ринку. Це допоможе скласти гідну конкуренцію місцевим виробникам.

— Якщо це буде єдиний ринок, то не буде кордонів, а отже не буде черг на митницях. Наразі ж виробники, які вивозять зерно автомобільним транспортом, мають проходити весь процес перетину кордонів двох країн, що суттєво ускладнює та уповільнює процес, — сказав Андрій Бут.

Він додав, що українські аграрії вже зараз підлаштовують підходи вирощування під європейські норми. Наприклад, в Україні майже ніхто не використовує заборонені в ЄС хімікати, тож, українське зерно і сьогодні регулярно поставляється на європейський ринок. За такої вчасної підготовки, якщо після вступу до ЄС аграріям й доведеться впровадити зміни в процес виробництва, то вони не будуть суттєвими.

Щодо самої групи АГРОТРЕЙД, то компанія вже давно працює за європейськими стандартами. Продукція компанії поставляється в десятки країн світу, зокрема й, у Європу. Особливо це стосується органічного виробництва, вимоги до якого особливо вибагливі. Також цього року компанія пройшла процес сертифікації сої та ріпаку, щоб мати змогу експортувати свою продукцію на європейський ринок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram