Минулого тижня ціни на картоплю в Україні вперше стали найнижчими у Східній Європі без урахування країн ЄС. Про це повідомили аналітики EastFruit за підсумками щотижневого моніторингу гуртових цін на овочі та фрукти у дев’яти країнах регіону.

За даними експертів, за тиждень середня гуртова ціна на картоплю упала на 17%. Водночас у сусідній Молдові картопля продовжує дорожчати. Таким чином вперше за сезон ціни на картоплю в Україні опустилися нижче рівня цін на молдовську картоплю.

NB: Аналітики зазначили, що картопля в Україні лише на 15-20% дешевша, аніж роком раніше, проте цього достатньо, щоб вийти на позицію цінового лідера.

Зниження цін посприяло збільшенню розриву у вартості картоплі між ринками Білорусі та України. Аналітики вважають, що це суттєвий стимул для зростання експортних відвантажень української картоплі у Білорусь. Не виключають також, що через білоруських трейдерів українська картопля може потрапити на російський ринок, де сьогодні ціни вищі навіть за білоруські.

NB: Посилаючись на неофіційні заяви білоруських посередників, у EastFruit зазначили, що в Росії побоюються дуже стрімкого зростання цін на базові продукти харчування, тому реекспорт “санкційної” плодоовоовочевої продукції, нібито, знову істотно спростився.

Експерти зауважили, що ціни на картоплю в Україні знизилися в основному через розпродаж фермерами не придатних для зберігання залишків. Тому не виключено, що з початком морозів і закінченням запасів “розпродажної” картоплі ціни зростуть.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram