Просторове планування територій як окрема інтегрована спеціальність — наукова спільнота обговорює таку необхідність

13 провідних українських університетів отримали навчальні матеріали для бакалаврів та магістрів за спеціальностями, пов’язаними з землевпорядкуванням, геодезією, містобудуванням та архітектурою від програми USAID з аграрного та сільського розвитку — АГРО.

Фахівці USAID-АГРО розробили ці програми, лекційні, практичні та наочні матеріали у ході реалізації пілотних проєктів з просторового планування. Вони також можуть бути у нагоді тим, хто планує підвищувати свою кваліфікацію у зазначених галузях. Крім того, наукова спільнота активно обговорює необхідність виокремлення просторового планування територій в окрему інтегровану спеціальність.

Як зазначили у Мінагрополітики, підготовка спеціалістів у сфері просторового планування та поширення новітніх практик сьогодні особливо необхідні для України. Інструменти просторового планування будуть використані для подолання негативних наслідків воєнних дій та післявоєнного відновлення територій громад.

Читайте за темою: Просторове планування територій громад: чому це важливо

Додамо, що на сьогодні команда експертів USAID-АГРО реалізувала низку пілотних проєктів з розробки комплексних планів просторового розвитку територій. Зокрема, на основі нового законодавства були проведені два пілотних проєкти в Роганській та Пісочинській територіальних громадах Харківської області.

На основі результатів проєктів АГРО випустила навчальні посібники з просторового планування для громад, для розробників містобудівної та землевпорядної документації та для розробників стратегічної екологічної оцінки. Більше про ці напрацювання і матеріали можна прочитати у нашому матеріалі: Комплексний просторовий план: як створити, де шукати інформацію та приклади.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram