Овочеві підсумки тижня: ціна на борщовий набір стабілізувалась, а огірки подорожчали ще на 20%

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-18
Цього тижня в Україні стабілізувалися ціни на усі позиції борщового набору, а тепличні овочі почали дорожчати. Про це GrowHow стало відомо від аналітиків проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Стабілізації цін на борщовий набір сприяв стабільний та стриманий споживчий попит. Найдорожчим овочем, як й тижнем раніше залишалася цибуля. За найнижчими гуртовими цінами продавали картоплю.

Водночас, у сегменті тепличних овочів укріпилась тенденція до підвищення цін. Огірки на українському ринку дорожчали ще тиждень тому, а за останні 7 днів вони зросли у цінах ще на 20%. Порівняно ж з минулим роком, вони коштують вже не менш як на третину дорожче. До того ж цього тижня 15% до попередньої вартості додали й томати.

Читайте також: На польському ринку з’явилися дешеві російські огірки — тамтешні фермери обурені

Аналітики не виключають, що позитивні цінові тенденції у сегменті тепличних овочів збережуться й наступного тижня. Однак стрімкішого здорожчання експерти не очікують. Прогнозують також і підвищення цін на цибулю й моркву, зазначаючи, що ціни у цих сегментах можуть піти донизу тільки за наявності достатніх обсягів більш доступних партій овочів з-за кордону.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram