Євродепутатка пропонує запровадити новий податок на пестициди

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-18
Депутатка Європарламенту запропонувала новий податок на пестициди. Доходи від нього мають використовуватись на фінансування більш стійких способів захисту рослин.

Депутаткв від Європейської партії зелених Сара Вінер зазначила, що обов’язкове скорочення використання пестицидів у сільському господарстві в ЄС призведе до «значних витрат і адміністративного тягаря для всіх держав-членкинь». Зокрема, йдеться про:

  • необхідність надання с.-г. виробникам фінансової підтримки для полегшення їх переходу на стійкі методи виробництва;
  • навчання фермерів;
  • оплату радників-екпертів у цій галузі.

Зараз Європейська комісія передбачає, що будь-яке фінансування для досягнення мети скорочення вдвічі використання пестицидів надходитиме від Спільної сільськогосподарської політики (САП). Однак поточна система с.-г. субсидій ЄС не дає змоги  адаптувати розподіл коштів до вимог, передбачених новими правилами ЄС щодо впровадження інтегрованої охорони рослин (IPM).

NB: Інтегрована охорона рослин — це спосіб захисту рослин усіма доступними методами, зокрема нехімічними. Її метою є мінімізація ризику для здоров’я людей, тварин і навколишнього середовища.

Тому у липні минулого року Єврокомісія внесла зміни до правил САП, дозволивши включити туди витрати, пов’язані з IPM на наступні п’ять років. Проте такі витрати повністю не вписуються у бюджет Спільної аграрної політики.

Як альтернативне рішення Сара Вінер пропонує країнам ЄС запровадити оподаткування виробників засобів захисту рослин або штрафи за надмірне використання пестицидів, щоб «компетентні органи мали достатньо ресурсів».

Читайте також: Вступ України до ЄС вимагатиме від аграріїв нових обов’язків і підходів

Доходи від нового податку повинні надходити до державних бюджетів. Євродепутатка пропонує їх використовувати, наприклад, на компенсацію за доведене зниження доходів через скорочення використання хімічних ЗЗР.

Сара Вінер стверджує, що створення такого фонду автоматично призведе до скорочення використання пестицидів і надасть необхідне фінансування для імплементації правил ЄС і адекватної компенсації фермерам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram