Наступного року овочі в Україні подешевшають — прогноз

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-21
Наступного року овочі в Україні подешевшають, оскільки збільшиться їх пропозиція. Такий прогноз зробив президент Української плодоовочевої ситуації (УПОА) Тарас Баштанник.

Йдеться вже про новий врожай. Експерт зазначив, що цьогорічної весни мало підприємств змогли швидко переорієнтуватися і висадити овочі. Наступного року їх буде вже більше.

Тарас Баштанник вважає, що з насінням у новому сезоні теж проблем не буде. Україна щороку споживає конкретну кількість насіннєвого матеріалу і цей показник не зміниться. Лише частина насіння, яка раніше йшла на південь України, тепер прямуватиме в інше місце.

Щодо ситуації на ринку ягід, фахівець вважає, що ціни на суницю наступного року будуть доволі високими — орієнтовно такими, як і цьогоріч. Ціна на малину також, на думку експерта, суттєво не зміниться, можливо, незначно знизиться. Однак лохина — ймовірно подешевшає.

— Ціни на лохину будуть не більшими, аніж в 2022-му, а можливо навіть нижчими. Загалом вартість ягід та фруктів варто очікувати плюс-мінус таку ж, як і цьогоріч. Тільки овочі будуть дешевшими. А ще я впевнений, що наступного року пів України буде в моркві і цибулі. Адже саме ці овочі у 2022 побили власні цінові рекорди, — прокоментував Тарас Баштанник.

Президент УПОА переконаний, що далі ситуація в агробізнесі залежатиме безпосередньо від ходу війни. Якщо вона закінчиться швидко — фермерам буде легше. Якщо ні — ситуація нагадуватиме цей рік.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram