Українські кукурудза та пшениця у напрямку ЄС дедалі дешевшають

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-21
З початку грудня знижуються ціни попиту на українську кукурудзу і пшеницю із поставкою до західних кордонів. Як зазначила керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська, це відбувається на більшості напрямків та портів Європи.

Ситуація з експортом ускладнилась і через перебої з електропостачанням, і внаслідок зниження активності роботи європейських компаній через тривалі святкові канікули та вихідні в Європі.

— Вплив мали незмінні чинники тиску внутрішньої кон’юнктури, дорога й перевантажена логістика, а також зниження світових котирувань (особливо на біржі Euronext). Це дещо нівелювалося скороченням пропозиції, складнощами у роботі елеваторів і, відповідно, підробіткою вологої кукурудзи, — прокоментувала Анна Танська.

За словами експертки, деяку підтримку цінам надавали перспективи скорочення агровиробництва в Україні наступного сезону. Вплинуло також доволі складне становище аграріїв на тлі зростання собівартості вирощування всіх без винятку культур. Більш суттєве зниження цін обмежувалося зниженням оцінки USDA світового виробництва пшениці та кукурудзи в 2022/23 МР.

Анна Танська додала, що ще понад 30% української кукурудзи лишається незібраними в полях. Така ситуація викликає побоювання щодо зниження її якісних характеристик. Тиск на ціни надалі чинив активний експорт бразильської кукурудзи, але підтримку надавало подальше погіршення перспективи врожаю пшениці та кукурудзи в Аргентині внаслідок найбільшої посухи за десятиліття.

— Поточного тижня фіксується збереження знижувального тренду на тлі помірного попиту. Наприклад, пшениця з високим протеїном користується попитом переважно лише у країн Балтії, — зауважила експертка.

За підсумками минулого тижня, ціни попиту на кукурудзу на кордоні з Польщею, Словаччиною та Румунією з поставкою у січні-лютому знизилися до €190-215/т DAP і лише з Угорщиною сягали €230/т DAP. Ціни попиту в румунських портах Констанца та Дорнешть на продовольчу пшеницю залишалися під тиском, але істотних змін не зазнали й здебільшого становили €290-300 і €245-255/т DAP, а на кукурудзу — €265-280 і €220-230/т DAP.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram