Оператори картопляного ринку одноголосно говорять про високий врожай у господарствах населення та дрібних виробників картоплі, які мають під нею по 5 і 10-гектарів. Самі ж професійні картопляри озвучують нечувану для України врожайність на рівні 46-50 т/га, що суттєво вище ніж торік, коли вона становила 40 т/га. Про це повідомляють в “Українській Асоціації Виробників Картоплі”.
— Незважаючи на 10-15-відсоткове скорочення виробничих площ у сезоні-2018, загальна врожайність у професійних картоплярських господарствах є вищою, ніж у сезоні-2017. Це дозволяє зробити висновок про те, що врожай картоплі в Україні буде вищим, ніж торік. Причина — сприятливі погодно-кліматичні умови в середині літа, які виправили ситуацію з пізньою посівною кампанією та браком дощів на етапі появи сходів, — повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова за результатами опитування найбільших виробників картоплі України, що входять до УАВК.За її інформацією, найнижчі показники в 25-27-30 т/га зафіксовано на окремих полях Житомирської та Чернігівської областей, що локально тривалий час залишалися без дощів. Справжній рекорд встановлено ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» 63 т/га столової картоплі без поливу на площі в 305 га. Тут же на демо-ділянках, які закладаються для вивчення потенціалу нових сортів, були зафіксовані показники в 100 т/га  нечуваний рекорд і для Львівщини, і для України.
Темпи копання картоплі в усіх різні: є господарства, що тільки-но приступили до копання й освоїли по 7-10% виробничих площ, є лідери, що зібрали по 55-60% врожаю.
Реалізація з поля по 2й групі: мінімальна відпускна ціна 2,5-2,7 грн/кг (невеликі партії картоплі проблемної якості, які господарства не вважали за потрібне закладати на зберігання), максимальна 3,7 грн/кг. По 1й групі цінова вилка 3,5-4,8 грн/кг. Лідер цінової політики  ТОВ «Овочева група» з відпускною ціною 5,5-6 грн/кг.
На ринку активно працюють трейдери з Молдови. Пропонована ціна для господарств-не членів УАВК, що не мають сховищ, 2,5 грн/кг. Професійним картоплярам дають 4 4,5-5-5,15 грн/кг залежно від якості, товарності, розміру фракції.
Прогнозуючи вал картоплі сезону-2018, виробники очікують, що в сховища будуть закладені обсяги більші, ніж торік.
— Проблеми, яких зазнали європейські картоплярі, українських виробників не заторкнули. Наш врожай вищий, ніж торік, проте потрібно прискіпливо дивитися на якість по різних регіонах України, — радять в УАВК.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram