При застосуванні гербіцидів потрібно зважати на прогноз погоди як для денної так і для нічної температури перед обробкою, оскільки ці умови можуть вплинути на ефективність гербіциду, а іноді і завдати шкоди посівам. Зокрема із схожою проблемою зіткнувся фермер із канадського Саскачевана, у якого пожовтіла пшениця. Станом на початок липня по всьому полю листя рослин пожовкло, а в деяких випадках навіть стало коричневим.
— Коли я обережно потягнула молоде листя, воно легко відірвалося. Я викопала пошкоджені рослини і знайшла багато опіків біля основи на рівні землі. Фактично, деяке листя в цій зоні перетворилося в коричневу кашу, — розповіла агроном з Richardson Pioneer Ltd Шона Лавджой, яка приїхала на допомогу фермеру.
Спочатку, науковець думала, що пожовтіння листя викликано дефіцитом азоту, але оглянувши кілька рослин, вона виявила, що пожовтіння характерне тільки для молодого листя. Оскільки азот є мобільною поживною речовиною, то пожовтіння завжди буде в першу чергу помітним на старшому листі.
Так само це не були наслідки дощу, які пройшли кілька днів до того, адже хвороби уражують цілу рослину, а не молоде листя. Так само здоровою виявилась і коренева система, тому це точно не була хвороба.
— Ми стали розбиратись із обробками. У цьому сезоні Джон застосував суміш гліфосату і флорасуламу, а потім за кілька тижнів до мого візиту була використана суміш: тралкоксідим, клопіралід і флуроксіпір. Саме тоді, коли я звірила метеорологічні зведення за часовими рамками, пов’язаних із застосуванням гербіциду, я зрозуміла, як цей урожай пшениці був пошкоджений, — зазначила агроном.
Зазвичай рослини пшениці швидко метаболізують гербіцид тралкоксідім, запобігаючи пошкодження рослин. Хоча денна температура близько 20°С була ідеальною для обприскування гербіцидами, вночі температура була занадто низькою, близько 3 градусів. Холодні температури можуть обмежити швидкість, з якою пшениця метаболізує тралкоксідим, знижуючи стійкість рослини до гербіциду. Ця непереносимість викликає симптоми, типові для травми від гербіциду, такі як пожовтіння молодого листя і опіки біля основи рослини.
Після пояснення фермер ще й розповів, що від душі додав в суміш ад’ювант. Додаткова поверхнево-активна речовина у суміші посилила симптоми гербіцидного пошкодження пшениці.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram