На початку цього сезону виробники цукрових буряків, у деяких регіонах, мали  проблеми із звичайним буряковим довгоносиком. Науковці радять: саме восени час розпочинати агротехнічний захист від цього шкідника.

Цього року цей шкідник суттєво пошкодив посіви цукрових буряків по всій Польщі. Відтак, польські науковці підготували свої рекомендації захисту, засновані на досвіді фермерів Європи та наукових досліджень.На думку науковців, боротьба з цим шкідником повинна починатися восени, тому що багато особин нового покоління цього шкідника перезимовують на площах після буряків, де раніше ці комахи траплялися навесні. Тому обов’язковою рекомендацією є виконати повну зимову оранку. Необхідно також знищити поруч з тими полями, де були цукрові буряки, насипи ґрунту.

— Дуже важливо це сівозміна, та навіть просторова ізоляція. У тих районах, де звичайний буряковий довгоносик, завдав неймовірної шкоди це суворо контролюється. Наприклад, у Сербії не можна розміщувати посіви цукрових буряків ближче 100 м від попередніх. Адже довгоносик переміщається перш за все “пішки”. Збільшення відстані дозволяє, по-перше, знищити жуків природнім шляхом, під час міграції, по-друге, виграти час. Адже найбільшу загрозу цей шкідник становить для молодих сходів цукрових буряків. Чим більші рослини, тим більші шанси їх виживання після атаки шкідника, — повідомляє Farmer.pl з посиланням на польських науковців.

Добрим бар’єром для шкідника є посіви озимих зернових між полями з цукровими буряками. Дренажні канави також є природним бар’єром для цього шкідника.

Також науковці радять: ті поля, що цього року були заражені звичайним буряковим довгоносиком, варто оборати, скибою до середини, а також зробити поглиблення лопатою, глибиною 25-30 см.Допомагає також у боротьбі з цим шкідником міжрядне рихлення ґрунту в час, коли самки відкладають в ґрунт яйця. Це орієнтовно відбувається у травні, коли жуки стають статево зрілими, спарюються і відкладають яйця у поверхневий шар ґрунту на глибині від 0,3 до 1 см, дуже близько від рослин. Ямку з відкладеним яйцем самка засипає землею і утрамбовує. Відкладання яєць триває більше місяця. Плодючість становить 100-200 яєць. Ембріональний розвиток завершується за 6-10 діб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram