Світове виробництво сої цього сезону збільшиться на 2,2 млн т до 369,32 млн т, тоді як обсяг споживання залишиться на рівні 353 млн т, що призведе до підвищення світових кінцевих запасів на 2,3 млн т до 108,26 млн т. Зважаючи також, що у вересневому звіті USDA збільшило прогнози врожаю, це тисне на ціни на світовому ринку.

Аналітики зазначають, що у цьому маркетинговому році світовий експорт сої зменшиться на 1 млн т до 156,9 млн т через скорочення продажів Канадою та Уругваєм. Також  щонайменше на 1 млн т до 93,5 млн т скоротить імпорт сої і Китай, хоча Мінсільгосп КНР прогнозує, що імпорт сої не перевищить 83,65 млн т.



Після публікації вересневого звіту USDA листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго подорожчали на 4 $/т до 307,4 $/т, оскільки в торговельних стратегіях трейдери вже врахували збільшення врожаю в США. Ціни підтримали дані про позитивну маржу, яку отримали китайські переробники навіть після оплати 25% імпортного мита на американську сою.

Тобто зараз ціни на американську сою опустилися до мінімального рівня та можуть невдовзі перейти до зростання у випадку несприятливих погодних умов в Південній Америці або прогресу в торговельній суперечці з Китаєм.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram