Завдяки прийняттю Закону 1586-ІХ вже у наступному сезоні інвестиції в українську агрохімічну галузь зростуть на 30-50%, а то й більше. Про це заявили у Європейській бізнес асоціації.

У Асоціації зазначають, що це дасть змогу модернізувати обладнання та створити нові робочі місця для молодих науковців по всій країні. До того ж, українські науковці отримають можливість працювати з найновішими сполуками на рівні зі своїми закордонними колегами. Завдяки цьому пришвидшиться впровадження сучасних стандартів оцінки безпечності препаратів.

Читайте також: Верховна Рада розблокувала ввезення незареєстрованих пестицидів та агрохімікатів для наукових випробувань

У ЄБА зазначають, що на прийняття цього Закону, український агрохімічний ринок чекав більше 5 років. Документ скасовує дискримінаційне обмеження на ввезення зразків засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень лише після підтвердження їх реєстрації в країні виробництва.

Це обмеження коштувало українському сільському господарству десятки мільярдів гривень втрат через недоотриманий урожай та вужчий і менш інноваційний асортимент механізмів контролю шкідників та хвороб у порівнянні з країнами-сусідами, — зазначили у ЄБА.

Читайте також: Президент підписав зміни щодо ввезення пестицидів та агрохімікатів

В Асоціації зазначили, що вже в цьому сезоні планують розпочати державні випробування та наукові дослідження більше 70 інноваційних препаратів. Йдеться про принципово нові рішення, безпечніші для здоров’я людини та захисту довкілля, з меншими нормами витрат та нижчими рівнями залишків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram