У Німеччині виростили помідоро-картоплю рослину, яка з коріння плодоносить картоплею, а зі стебел помідорами. Культуру називають pomato (від двох англійських слів: “potato” картопля, “tomato” помідор). Про це повідомляє Euronews.

Виростити гібрид вдалося через техніку щеплення. Її застосовують здавна, але в основному для плодових дерев, об’єднання ж рослин з м’якими стеблами таким чином є новою практикою.

Творці “pomato” зазначили, що помідоро-картопля може покращити ефективність виробництва продуктів харчування, не впливаючи на якість врожаю. До того ж, дає змогу вирощувати більшу кількість їжі на меншій площі. Зокрема, вважають, що рослини такого типу мають чималі перспективи для вирощування в умовах міста на дахах чи балконах.

NB: Зазначають також і про можливості для фермерів, адже гібриди такого типу потенційно дають змогу вирощувати будь-які види рослин, з добре пристосованою до ґрунту кореневою системою.

Перспективи такого гібриду розглядають і з точки зору раціонального водокористування, а також з позиції продовольчої безпеки країн, у яких збільшується кількість населення при скороченні сільськогосподарських угідь.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram