Верховна Рада у другому читанні ухвалила проєкт закону “Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати”, розблокувавши таким чином ввезення до України зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань. Відповідна інформація розміщена на сайті українського парламенту.

Закон передбачає усунення колізій правових норм щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів. Також він регламентує надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів впродовж двох років після завершення терміну їх реєстрації.

NB: Очікується, що прийняті зміни забезпечать розблокування наукових досліджень та державних випробуваннь одиничних зразків інноваційних засобів захисту рослин, які завозяться в дуже обмеженій кількості з цією метою.

У пояснювальній записці до проєкту вказано, що зміни до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” сприятимуть значному зниженню навантаження на довкілля, підвищенню врожайності сільськогосподарських культур та знизять витрати аграріїв на захист урожаю.

Зазначимо, що Законопроєкт надійшов до Верховної Ради ще у жовтні 2019 року. У першому читанні його прийняли у грудні 2020 року. У лютому цього року Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики ухвалив рішення рекомендувати підтримати проєкт закону у другому читанні в цілому з техніко-юридичними правками.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram