Попри значні обмеження міжнародної торгівлі у 2020 році, Україна змогла втримати високі місця у глобальних рейтингах експортерів. Зокрема, посіла передові позиції за обсягами експорту шроту і макухи, проса, ячменю, меду, ріпаку.

Минулоріч Україна збільшила продаж шроту і макухи на 11%, порівняно з 2019 роком. Загалом торік на зовнішні ринки українські експортери продали 5522 тис. тонн шроту і макухи. Таким чином Україна стала лідером серед експортерів цих продуктів на міжнародному ринку.

Як зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки” к.е.н. Богдан Духницький, Україна вже звично посіла перше місце за обсягами експорту соняшникової олії. Торік зарубіжні продажі цього продукту сягнули рекордних 6860 тис. тонн.

NB: Україна також очолила світовий рейтинг експортерів проса, продавши 116 тис. тонн це більш ніж вдвічі більше, порівняно з попереднім роком.

Водночас у 2020 році збереглася тенденція до зменшення експорту свіжого та охолодженого гороху 18 тис. тонн проти 49 тис. тонн у 2019 році. Відтак, у рейтингу експортерів продукту Україна опустилась з другої на третю позицію, помінявшись місцями з Гватемалою.

У межах провідної десятки Україна посідає місця на світовому ринку багатьох інших продуктів: кукурудзи, лущених волоських горіхів, сушеного гороху, пшениці, концентрату яблучного соку, казеїну, волоських горіхів у шкаралупі, сушених яєчних продуктів, коріандру, сої, кукурудзяного крохмалю, соєвої олії, м’яса птиці, ріпакової олії з низьким вмістом ерукової кислоти (каноли), консервованих томатів, кукурудзяної олії, зазначив Богдан Духницький.

За підсумками 2020 року Україна загалом екпортувала товарів до Євросоюзу на €6 млрд. Однак через зміни у європейській статистиці після виходу з ЄС Великої Британії, Україна з традиційно третього місця у списку перемістилася на четверте. Великобританія ж з показником у €15,5 млрд одразу очолила рейтинг постачальників агропродовольчої продукції до країн ЄС.

Випереджають Україну за показниками експорту до Європейського Союзу також Бразилія (€11,3 млрд) і США (€9,6 млрд євро).

Богдан Духницький зазначив, що якщо у 2021 році не буде раптових обмежень і заборон у світовій торгівлі, Україна зможе закріпити і посилити власні позиції на цільових закордонних ринках збуту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram