Білл Гейтс вклав $12 млн у компанію, що бореться з коров’ячою відрижкою

корови тварини animals
Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-26
Мільярдер Білл Гейтс інвестував кошти в австралійський стартап, який працює над проєктом зі зменшення викидів метану під час відрижки у корів. Про це GrowHow стало відомо з публікації Euronews.

Метан є найпоширенішим парниковим газом після вуглекислого газу (CO2). Окремі молекули метану навіть мають сильніший вплив на підвищення температури атмосфери, ніж окремі молекули CO2. Худоба, зокрема корови, кози та олені, виробляють метан, коли у їхніх шлунках під час травлення розщеплюються тверді волокна. Потім цей газ виділяється переважно у вигляді відрижки.

Стартап Rumin8, що базується в австралійському Перті, працює над розробкою дієтичної добавки, синтезованої з червоних водоростей, яка зупиняє утворення газів. Раніше дослідження показали, що викиди метану можна значно скоротити, якщо годувати корів водоростями.

NB: Співзасновник Microsoft раніше неодноразово висловлювався про вплив виробництва м’яса на довкілля.

Компанія оголосила, що залучила $12 млн за допомогою компанії Breakthrough Energy Ventures, яку Гейтс заснував у 2015 році. Інвестиційну компанію також підтримують виконавчий директор Amazon Джефф Безос і китайський підприємець і співзасновник Alibaba Джек Ма.

Додамо, що у жовтні минулого року Нова Зеландія запропонувала обкласти податком парникові гази, які виробляють сільськогосподарські тварини під час відрижки та сечовипускання, намагаючись таким чином боротися зі зміною клімату. Перша в світі такого роду схема передбачає, що до 2025 року фермери будуть змушені платити за сільськогосподарські викиди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram