Нова Зеландія пропонує оподатковувати коров’ячу відрижку, щоб зменшити викиди

Нова Зеландія запропонувала обкласти податком парникові гази, які виробляють сільськогосподарські тварини під час відрижки та сечовипускання. Метою такої ініціативи називають боротьбу зі зміною клімату. Про це повідомила ВВС.

На сільськогосподарську промисловість країни припадає близько половини викидів. Це перша подібна схема у світі. Вона передбачає, що до 2025 року фермери в тій чи іншій формі будуть платити за сільськогосподарські викиди.

— Фермери Нової Зеландії збираються першими в світі скоротити викиди в сільському господарстві. Це дасть змогу позиціонувати наш найбільший експортний ринок як екологічний і дасть йому конкурентну перевагу, — сказала прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн журналістам, оголошуючи цю пропозицію.

Конкретну вартість такого податку ще не визначили. Однак в уряді зазначили, що фермери повинні мати можливість компенсувати вартість збору, стягуючи більшу плату за дружню до клімату продукцію. Як саме введення податоку зменшить викиди від життєдіяльності корів там не пояснили.

Фермери продадуть свою землю так швидко, що ви навіть не почуєте, як собаки гавкають на кузові пікапа, коли вони від’їжджатимуть, — президент Федерації фермерів Нової Зеландії.

Фермери швидко розкритикували цей план як такий, що спонукає багатьох з них продавати ВРХ. У місцевій Федерації фермерів заявили, що він «вирве кишки з маленьких містечок Нової Зеландії». Водночас, прем’єр-міністерка заявила, що гроші, зібрані від запропонованого збору, будуть повернуті в галузь для фінансування нових технологій, досліджень і стимулюючих виплат для фермерів.

Президент Федерації фермерів Нової Зеландії Ендрю Хоґгард сказав, що у разі введення податку, “фермери продадуть свою землю так швидко, що ви навіть не почуєте, як собаки гавкають на кузові пікапа, коли вони від’їжджатимуть”. Деякі аграрії стверджують, що введення такого зборру може навіть збільшити викиди, оскільки виробництво харчових продуктів переміститься в країни з менш ефективними методами господарювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram