Сьогодні у ЄС зникає кожен третій вид комах-запилювачок — Єврокомісія б’є на сполох

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-26
Європейська комісія (ЄК) б’є на сполох через зменшення кількості диких комах-запилювачів у Європі. Щоб змінити цю тенденцію до 2030 року ЄК запропонувала нову стратегію з акцентом на посилення зусиль зі збереження запилювачів та усунення основних причин їхнього зменшення.

За даними Єврокомісії, сьогодні в ЄС зникає кожен третій вид бджіл, метеликів і повисюхових (дзюрчалкових) мух. Це загрожує сільськогосподарському виробництву у довгостроковій перспективі, адже близько 80% культур і диких квіткових рослин залежать від запилення.

— Фермери на своїй роботі відчувають вплив зміни клімату та втрати біорізноманіття. Ми знаємо, що зменшення кількості запилювачів є прямим ризиком для продуктивності сільського господарства. Без сталості у цьому напрямі неможлива довгострокова продовольча безпека, — зазначив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Група фермерів і сільськогосподарських кооперативів Copa-Cogeca погоджується з ЄК, що існує загроза запилювачам. Там вважають за необхідне покращити моніторинг та звітність про стан запилювачів у Євросоюзі. Як сказав представник групи виданню FoodIngredientsFirst, Copa-Cogeca вітає нову ініціативу як важливий крок у покращенні чисельності запилювачів у ЄС.

Найближчим часом єврокомісари планують розробити конкретні плани збереження видів запилювачів, яким загрожує зникнення. Зокремо, визначать запилювачів, які потреюуть захисту і працюватимуть з країнами ЄС, щоб створити план «мережі екологічних коридорів для запилювачів». Також у планах розвивати дружнє до запилювачів сільське господарство у рамках Спільної сільськогосподарської політики.

Читайте також: Сонячні парки можуть стати притулками для комах-запилювачів

Крім того, Європейська комісія планує запровадити законодавчі вимоги для фермерів щодо інтеграції заходів боротьби зі шкідниками. Для цього проаналізують можливість впровадження додаткових методів тестування для визначення токсичності пестицидів, включаючи нелетальний і хронічний вплив на запилювачів. ЄК вважає надмірне використання пестицидів ключовим фактором втрати запилювачів і вважає скорочення використання пестицидів критично важливим.

— Ми продовжуватимемо наполегливо працювати, щоб скоротити використання пестицидів і мінімізувати втрати запилювачів у майбутньому, — зазначила Стелла Кіріакідес, єврокомісарка з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів.

Також нова європеська стратегія захисту запилювачів включатиме заходи з покращення середовищ існування запилювачів у міських районах, боротьбу зі зміною клімату, біоцидами та світловим забрудненням. Єврокомісія обіцяє підтримувати країни-членкині у розробці національних стратегій щодо запилювачів.

Цікаве за темою: Бур’яни у саду у декілька разів збільшуть урожайність плодових дерев

Комісар з навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініус Сінкявічюс стверджує, що нова угода може надихнути на подібні дії за межами блоку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram