Дослідники з Ланкастерського університету у Великобританії прийшли до висновку, що сонячні парки можуть стати притулками для бджіл та інших запилювачів. Про це повідомив euronews.

Шукаючи шляхи підтримки популяції комах-запилювачів, науковці виявили, що якщо землі під сонячними панелями обробляти як луки, то вони можуть утримувати у чотири рази більше джмелів.

Наші результати засвідчили, що сонячні парки можуть стати цінним середовищем для проживання комах-запилювачів, якщо такими парками правильно керувати. Зокрема, забезпечити наявність у них потрібних ресурсів для комах, наприклад, польових квітів, зазначила дослідниця, докторка філософії Холлі Блейдс.

Моделюючи різні моделі того, як джелі добувають корм, дослідники виявили, що великі та багаті на ресурси сонячні парки можуть збільшити щільність джмелів на відстані до 1 км за межами самих парків. Тому, якщо фермери на полях неподалік таких парків висадять залежні від запилювачів рослини, то отримають чималу перевагу.

Читайте такожАмериканські дослідники створили робота для точного запилення рослин

Д-рка Холлі Блейдс додала, що у сонячних парках самі панелі займають лише близько 5% площі. Решта ж землі вільна і може служити місцем проживання комах. До того ж, у Європі стрімко збільшується площа під такими парками, тому, вважає дослідниця, доцільно їх відразу створювати за концепцією, яка допоможе підтримати і збільшити популяцію запилювачів.

Зазначимо, що кількість запилювачів у Європі різко скорочується. З початку минулого століття вона знизилась на 17%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram