Дослідники з Університету Західної Вірджинії за фінансової підтримки Міністерства сільського господарства США створили робота для точного запилення рослин, який може працювати у закритому приміщенні, наприклад, у теплицях. Про це повідомив сайт Fast Company.

Проєкт назвали StickBug. Він використовує алгоритми комп’ютерного зору, щоб скласти карту приміщення і визначити місцерозташування квітів на рослинах і те, які квіти необхідно запилити. Після цього за допомогою рук робот запилює квіти. Машина може виконувати також декілька рухів водночас, наприклад, однією рукою відсунути гілку, а іншою запилити квітку позаду неї.

Це непросте завдання з точки зору робототехніки дослідникам вдалося виконати на 4 роки. На нього вони отримали грант у розмірі $750 000 від Міністерства сільського господарства США.

NB: StickBug став продовженням попередньої роботи науковців запилювача Bumblebee він став доказом того, що за допомогою робототехніки можливе точне запилення, а не тільки продування чи струшування рослин.

Вчені зазначили, що робототехніка такого типу особливо актуальна зараз, коли у світі скорочується чисельність бджіл. Вважають, що роботи-запилювачі будуть також корисні там, де бджіл від природи мало і для тих рослин, які бджолам не подобаються.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram