Асистентка і випускниця Інституту довкілля Університету Флориди Блер Клейман виявила, що бур’яни в садах приваблюють запилювачів до плодових дерев. Про це повідомив сайт psys.org.

Наявність запилювачів є критично важливою для плодових дерев. Бджоли та інші комахи поліпшують якість урожаю та збільшують його кількість навіть до 70%. Однак за останні три десятиліття кількість запилювачів різко скоротилася і залучити їх у сади стає дедалі важче.

Коли ж це вдається, то виникає інша проблема втримати природних запилювачів, щоб вони залишалися поруч і не відлітали. Для вирішення цього завдання садівники та фермери використовують рослини для приваблення комах. Блер Клейман вирішила перевірити чи можуть квітучі бур’яни виконувати таку функцію.

Читайте за темою: Сонячні парки можуть стати притулками для комах-запилювачів — результати дослідження

Під керівництвом професорів Університету Флорили Сюзанни Коптур і Крішнасвамі Джаячандрана вона порівняла дві ділянки з деревами манго на місцевій фермі. Навколо однієї ділянки росли бур’яни, інша ж була очищена від них. Дослідниця зафіксувала, що навколо першої ділянки було більше комах, зокрема бджіл. У резльтаті дерева на ній дали від 100 до 236 плодів, тоді як на другій — від 38 до 48.

Насправді бур’яни приносять багато користі. В багатьох випадках аграріям варто змінити ставлення до них і сприймати їх як польові квіти, а не жахливий непотріб, який потрібно видаляти. Як на мене, якщо бур’яни не шкодять деревам, то найкраще їх залишити у спокої, зазначила дослідниця Блер Клейман.

Вона додала, що результати її дослідження стосуються не тільки дерев манго, а й близьки 80% усіх квіткових рослин. Вважає, що її інформація допоможе фермерам, які вирощують фруктові дерева, томати, боби, кабачки баклажани та інші квітучі овочеві рослини заощадити час і гроші та зменшити використання хімічних пестицидів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram